TR | EN

CAPI DE MONTE

Capodimonte porselen veya "Capo di Monte, 1743-1759 yılları arasında Napoli, İtalya'da faaliyet gösteren Capodimonte porselen fabrikası (Real Fabbrica di Capodimonte) tarafından yaratılan porselendir. Floransa'nın porselen diğer ana İtalyan fabrikası. Capodimonte en çok kalıplanmış figürinleriyle ünlüdür.

Capodimonte ve daha sonra Napoli'nin porselenleri mükemmel yarı saydam bir yumuşak macundan üretilirdi. Alman Porselenlerindeki dolgunluk ve gerek ham made gerekse dokusundaki sertlikten farklı olarak Capi de Monte porselenleri incelikleri, zariflikleri ve en önemli özelliklerinden biri olan iki yüzeyli porselene üç boyutlu çiçek, bitki, motif çalışmaları ile kısa sürede en çok aranan ve beğenilen porselenlerden biri olmuştur.

Kurucusu Kral Charles 1759'da erkek kardeşi İspanyol tahtını devraldığında tüm Capodimonte fabrikası Madrid'e taşındı. Açıkçası, bu "Capodimonte porseleni" nin sonuydu, . Bu genellikle Napoli porselenleri, resmi olarak "Naples Royal Porcelain Manufactory". 19. yüzyıldan beri, bir dizi başka fabrika, çok çeşitli mallar için, çok çeşitli kalite ile adı kullanmıştır.

Sanatsal

Sanatsal Antika Eşyalar

Özel Antikalar

Özel antika tablo ve yapılar

7/24 Online Destek

İstediğiniz zaman bizi arayarak tüm antik ürünler için bilgi alabilirsiniz

#icebergantikbalat instagram

Sosyal medya'da bizi takip edin